Монтаж теплових насосів

heat_pump123

Тепловий насос «повітря-вода» — оптимальний вибір в опаленні

Як обігріти будинок, користуватися гарячою водою, влітку охолоджувати приміщення та при цьому економити власні кошти? Вирішення цього питання сьогодні важко переоцінити на тлі теплоносіїв, що постійно дорожчають.

Виявляється, всі переваги енергоефективності забезпечують теплові насоси , що працюють з різними безкоштовними джерелами тепла: низькопотенційне тепло повітря, ґрунту, підземних та відритих водойм. Говорячи точніше джерелами низькопотенційного тепла можуть бути зовнішнє повітря температурою від –15 до +15 °С, повітря, що відводиться з приміщення (15–25 °С), підґрунтові (4–10 °С) і ґрунтові (понад 10 °C) води, озерна та річкова вода (0–10 °С), поверхневий (0–10 °С) та глибинний (понад 20 м) ґрунт (10 °С).

Якщо як джерело тепла вибрано атмосферне або вентиляційне повітря, застосовуються теплові насоси, що працюють за схемою «повітря-вода». Насос може бути розташований всередині приміщення або зовні. Повітря подається до його теплообмінника за допомогою вентилятора.

Крім того, влітку додатковим плюсом є охолоджувальна функція, замінюючи кондиціонери.

Чим приваблює тепловий насос типу Повітря – вода на відміну інших типів?

  1. Придатний для встановлення в новобудовах і при реконструкції будівель. Високі температури контура, що подає ( до 60°С ) дозволяють експлуатувати насос і при низьких зовнішніх температурах ( -25°С ).).
  2. Можливість встановлення біля стіни, на дахах, у підвалах з вентиляцією.
  3. Малошумна робота завдяки вентиляторам із крильчаткою, розробленим за новітньою технологією на базі досліджень у сфері біоніки.
  4. Низькі експлуатаційні витрати завдяки високим річним робочим коефіцієнтам ефективності.

Наприклад, для монтажу насосів типу Ґрунт – вода, яка використовує енергію ґрунту, необхідно більше витрат на бурові роботи, витрати на труби, розсіл.

УЗ огляду на останні розробки технології з’явилися і нові можливості. Даний тип теплових насосів Повітря – вода працює до температур -25°С

 

Перевагою використання низькотемпературних теплових насосів Повітря – вода є:

  • висока енергоефективність
  • низькі витрати на монтаж
  • незначна потрібна площа для встановлення
  • низькі витрати на планування та установку, особливо при зовнішній установці насоса

Орієнтуючись на нові тенденції встановлення більш економічного обладнання для обігріву будинків, нагріву води, охолодження повітря, компанія освоїла впровадження та встановлення теплових насосів от компании  «ALTAL GRUP» Srl у співпраці з якою наші фахівці зроблять монтаж елементів теплового насоса.

Оптимальна ціна – результат зниження витрат виробництва за збереження якості, запорука надійного взаємовигідного сотрудничества.

 

Принцип дії теплового контуру

Холодильний контур складається в основному з чотирьох основних компонентів: компресора, випарника, конденсатора та розширювального клапана.

В контурі циркулює холодоагент, що не містить фторо-хлоро-вуглеводнів, з надзвичайно низькою точкою кипіння. B випарнику до холодоагенту підводиться тепло навколишнього середовища. Відбувається перехід із рідкого в газоподібний агрегатний стан речовини. У компресорі газоподібне робоче середовище сильно стискається і виводиться на високий рівень температури. На цей процес потрібно 20-25% електричної енергії. У конденсаторі теплова енергія безпосередньо передається опалювальному контуру. Тим самим відбувається охолодження та зрідження робочого середовища. В розширювальному клапані у робочого середовища знімається тиск, і тим самим воно охолоджується настільки, що може знову вбирати тепло навколишнього середовища.

 

ПРИСТРІЙ ТЕПЛОВОГО НАСОСУ ПОВІТРЯ ВОДА

schema (1)

1. Компресор із зовнішнім упорскуванням пари.
2. Високоефективний пластинчастий теплообмінник.
3. Повітряний випарник розрахований до дуже низьких температур.
4. Вентиль реверсу процесу нагрівання/холод, також призначений і для режиму розморожування.
5. Проміжний теплообмінник (економайзер) для циклу упорскування пари.
6. Рідинний сепаратор.
7. Акумулятор.
8. Електронний розширювальний вентиль контуру упорскування пари.
9. Електронний розширювальний вентиль основного контуру.
10. Захист високого тиску.
11. Захист низького тиску.
12. Фільтр осушувач.
А. Лінія нагнітання системи.
В. Лінія всмоктування системи.
С. Контур упорскування.

 

Порівняльні характеристики опалювальних установок потужністю 108 кВт/год.

Screen Shot 2016-11-20 at 16.41.07